Toribash
View Poll Results: Kto ma dzis odpasc??(z tych nie aktywnych)
Majti54
1 Votes / 4.76%
Mnichul
2 Votes / 9.52%
wiktorw2
2 Votes / 9.52%
Szok
5 Votes / 23.81%
kondzirex
2 Votes / 9.52%
kublwr
9 Votes / 42.86%
Voters: 21. You may not vote on this poll
View Poll Results

Wtrąciłem się bo w sumie pieprzyłeś lekkie głupoty, tyle.
Nie znam się na wszystkim i nie twierdzę że się znam, mój post na celu miał właśnie wykluczyć takie wymądrzanie się bo 'ćwiczę KK to wszystko wiem najlepiej'.
Moja wiedza o Japonii? Dosyć pobieżna, reszta użytkowej - dosyć głęboko siedzę w M&A, byłem na kilku treningach KK, bo znajomy ćwiczy, będzie już z 12 lat, i zaprosił mnie na kilka pokazowych. Byłem też na kilku zawodach jako obserwator/kibic. Dodatkowo, jako pasjonat-amator historii, liznąłem trochę historii Japonii, i nie, nie czas samurajów, szogunatów a reformy Meiji najbardziej mnie interesowały, czas otworzenia się Japonii na świat zachodni.
Podsumowując, za eksperta się nie uważam, wiedza nie jest jakaś imponująca ale nie myśl sobie że piszę cokolwiek z czystej złośliwości, bez jakiejkolwiek znajomości tematu.
Last edited by Powas; Sep 12, 2012 at 02:41 PM.
retired
Heriusz ćwiczę już 11 lat :P
Powas, dla mnie to tak brzmiało jak byś się wymądrzał. Znajomość Japonii nie jest mi obca, dlatego piszę, jak ty to ująłeś "lekkie głupoty" Nie sądze, żebyś po kilku pokazowych treningach KK wiedział cokolwiek o Japan. Myślę, że siedzenie przed kompem całymi dniami i palenie fajek napewno cię do tego tematu nie zbliży.
W Japonii byłem 3 razy w sumie, raz na tydzien potem na 5 dni, a teraz z trenerem na Mś przez 11 dni. (ja w Mś nie startowalem tylko mój trener).
-----
Originally Posted by Scorpio000 View Post
ale nie wspomniałeś że złe użycie słowa osu może być obraźliwe.
pozatym http://www.24fightingchickens.com/20...-usage-of-osu/

nie jest takie uniwersalne jak ci sie wydaje.

Dałeś link ze strony Karate Shotokan... To karate nie jest zupełnie Japońskie.
Last edited by Demonzo; Sep 12, 2012 at 04:18 PM. Reason: <24 hour edit/bump
No tak, nie ma to jak zignorować cały post i czepić się kilku pokazowych walk KK i kilku treningów które miałem. Jeszcze jakbym twierdził że całą wiedzę o Japonii 'nabyłem' na tych treningach, to k, ale takie obracanie kota ogonem jest po prostu śmieszne. Widzę że przy braku argumentacji uciekasz w personalne wycieczki n/t fajek i PCeta, cóż, może być mi jedynie żal.
Co do scorpowego linka, jakby twój angielski pozwalał Ci nie zrozumienie tekstu i poświęciłbyś te 10 min żeby go przeczytać, dowiedziałbyś że nie traktuję on o użyciu 'osu' w KS tylko o użyciu 'osu' ogólnie, z dużym ukierunkowaniem w kierunku szeroko pojętych sportów walki. Czepianie się strony to tak jak czepiania się powiedzmy portalu o VW Golfach że zamieścił ciekawy, poprawny artykuł o innym modelu. Bo jak to, przecież oni nie mają prawa pisać o, powiedzmy Passacie, to jest portal o Golfie i już!
Przy kolejnych próbach dyskredytacji mojej znajomości Japonii, polecam przeczytać mój poprzedni post, tak ze 3 razy aż zrozumiesz co tam napisałem.
Co do odwiedzania Japonii, nie byłem ale mam w planach. Cóż jednak z tych podróży, skoro tego nie można uznać za żaden argument. Byłem w Hiszpanii, Chorwacji i w innych krajach po kilka razy, odbyte podróże nie robią ze mnie eksperta w sprawie tych krajów w żaden sposób.
Last edited by Powas; Sep 12, 2012 at 05:01 PM.
retired
To zazdroszczę tych pobytów [tylko szkoda, że tylko w sprawie Karate]

"To karate nie jest zupełnie Japońskie."
Nie jestem pewien, ale z tego co mi wiadomo to jakoś mi nie pasuje nie "Japońskie" karate bo przeczież to właśnie japońska sztuka walki [Ale podkreślam, że to zwyczajne skojarzenie]

To ja teraz powiem tak "Żaden z nas się nie zna na Japonii więc proponowałbym zamknąć temat bo nie ma to sensu takie spieranie się" [Znowu dopisek - Jak coś to na skejpa zapraszam na konfy fanów M&A i Japonii, a żeby też rozwiązać spór na tutejsze grono też można zrobić konfe :>]
I am A gitarguy
Co do 'mniej' japońskich karate, tutaj to akurat prawda - dużo trenerów łączy kilka styli i sztuk, tworząc nowe odmiany, jedne mniej drugie bardziej udane.
Ot, choćby Karate Tsunami - totalna parodia i porażka.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karate_do_Tsunami
retired
Yay, lubię czytać długie posty zawierające 3 argumenty

Aż się ciśnie na klawiaturę: "Powas, nie spinaj się", a po czym..

a po czym..




<3
Really the cheapest items in the market. Check it http://forum.toribash.com/tori_marke...ername=Trewnek
Powas, rozumiem, ja w Japonii byłem głównie dla celów poznania ich kultury, nie czepiam się byle czego, i nie chcę się kłócić z powodu dyskusji na temat mojego ukochanego karate. Karate Shotokan to mieszanka tradycyjnego karate z czymś...
Masz rację co do Polskiego stylu Tsunami, cieszę się, że jesteś osobą, która choć troszkę zna się na sztukach walki... Sorka jeśli coś co powiedziałem cię w jakiś sposób uraziło. Ja nie żałuje heriusz, że tylko w sprawach KK : )
Last edited by Trewnek; Sep 13, 2012 at 12:10 AM.
hehe >_> Ja to tylko na konwenty jeżdżę :'< Chciałbym tak se polecieć na PRAWDZIWY konwent do Japonii
I am A gitarguy