Toribash
Prev Previous Post   Next Post Next
Original Post
Virus Texture Tut
Witam was, to nie jest tutek jak zrobić teksturę głowy - pokażę wam jedynie jak robię je ja
Używam programu ArtRage, który mi polecił Soreu, i uważam, że bardzo dobrze nadaje się do robienia texturek,
Powiem wam tyle co wiem, narazie sam się uczę tego programu, ale potrafię coś w nim zrobić



1. Szkic


1.1. Rysuję szkic na papierze, robię zdjęcie, i przenoszę na kompa.

Pic. #1 - Szkic



1.2. Używam programu Chaos Crystal do rozjaśniania ekranu i przerysowuję szkic w Paint'cie

Jak działa chaos crystal



1.3 Sprawdzam czy wszystko jest ładnie, i ewentualnie upiększam oraz dodaję kolory

1.4. Między zębami zostawiam co najmniej 2 pixele odstępu (żeby później przy zaznaczaniu się nie męczyć) a następnie dodaję zmarszczki

Pic. #2 - Efekt




.5. Zapisuję szkic, żeby w razie potrzeby zrobić recolor (klient nasz pan) i sprawdzam jak wygląda ingame

2. Kolorowanie


2.1 Otwieram ArtRage, File › import image file › wybieram swój szkic

2.2. Zaznaczam różdżką teren który chcę kolorować, i koloruję używając do tego pędzla nr 2 (Watercolor)

Pic. #3 - Pędzel nr 2




2.3. Jeśli chcecie mieć ostre zakończenie na włosach to używacie Polygon - zaznaczanie dowolnej figury kanciastej (robienie linii)


Pic. #4 - Zaznaczenie



2.4. Jeśli nie chcesz, żeby kanty były aż takie ostre jak na Pic. #9 - możesz DELIKATNIE użyć Airbrush
(oczywiście zdejmujemy zaznaczenie* i zmieniamy kolor na wcześniejszy kolor włosów - w tym wypadku ciemnoczerwony)
* zaznaczenie zdejmujemy klikając ponownie na zaznaczony objekt (różdżką)

Pic. #5 - Airbrush



3.Cieniowanie


3.1. Zaczniemy od cieniowania włosów, nosa, itd.
- Zaznaczamy skórę (różdżką, tak jak przy kolorowaniu włosów) i jedziemy pędzlem obok włosów, potem nos, oczy...
- Kolor pędzla powinien być czarny lub ciemnoszary

Pic. #6 - Cieniowanie włosów


3.2. Usta
- Zaznaczamy różdżką obszar za zębami (Ułatwiłem to sobie w pkt 1.4.) i bawimy się pędzlem o właściwościach "100%, 60%, 100%, 80%", z wyłączonymi wszystkimi trzema opcjami (Pic. #7)

Pic. #7


- Nie zdejmując zaznaczenia, odhaczamy ostatnią opcję pędzla (Auto Clean) - następnie kolorujemy, żeby pozbyć się białego odcienia z zębów (Pic. #8 )

Pic. #8


- Robimy lekkie cienie za zębami używając tego samego pędzla, zmieniając jedynie kolor na czarny (Pic. #9)

Pic. #9


- Zmieniamy "pędzel" na Airbrush (nadal zostawiamy zaznaczenie), i robimy lekki cień od góry (Pic. #10)

Pic. #10



3.3. Zęby
- Klikamy różdżką na ząb i delikatnie dajemy cień żółtym/czarnym - zależy jak ludzki ma być nasz head (robimy tak z każdym zębem)

Pic. #11



4. Koniec beznadziejnych pixeli


4.1. Na każdą linię ze szkicu nakładamy linię zrobioną przez pióro (Ink Pen)

4.2. Dodajemy pierdoły takie jak szwy, czerwone oczy, lub krew

4.3. Ostateczne wygładzenie - ja zawsze patrzę na zdjęcie jakiegoś ziomka i dodaję cień tam, gdzie jest potrzebny (taki, jak cień od włosów)










Efekt końcowy

CrazyJokerHead



Jeśli nadal czegoś nie rozumiecie pytajcie w komentarzach, postaram się wszystko wyjaśnić
Last edited by Virus17C; May 9, 2014 at 07:42 AM. Reason: Pomysł Soreu jest leprzy
Virus Detected