Toribash
Original Post
[Czystki] Zmiany, zmiany...
Panowie, odnośnie całości. Miałem zacząć nad tym pracować, ale doszedłem do wniosku, że też macie coś do powiedzenia.
Więc zastanówcie się jak widzicie nasze forum i jego działanie.
Każdy niech napisze co myśli (poza tymi niżej rangą od soldatów - ich opinii pod uwagę nie mam zamiaru brać).
Żeby był porządek, jeden post na osobę.
Jak ktoś będzie chciał coś dodać/zmienić - od tego jest edycja.
Gotowca będę robił na podstawie tego co od was dostanę i postanowień własnych, a całość będzie opublikowana przed wcieleniem w czyn.
Możecie kopiować swoje posty z fb/forum.
Po prostu chcę mieć wszystko ładnie w jednym miejscu.
Więc czekam .
Last edited by pizdu; Jun 8, 2014 at 12:11 AM.
ToP Fighter!
Try to beat my MINIBASH CHALLENGE!
Nie wiem czy kogoś obchodzi moje zdanie , ale jak dla mnie forum jest w porządku , denerwuje mnie tylko ten Facebook , bo nie każdy ma przecież założonego , a nie chce mi się też specjalnie rejestrować i za każdym razem logować aby sprawdzić coś co równie dobrze może być napisane tutaj
-----
A tak w ogóle to mi się nudzi i nie wiem czego ma dotyczyć tak dokładniej ta opinia xD
Last edited by ChickenxPL; Jun 8, 2014 at 12:20 AM. Reason: <24 hour edit/bump
Mi też to co jest obecnie wystarcza, ale zapewne dla Soreu, czy innych "weteranów" klanu fajnie jest powrócić do starych postów, gdzie aż łezka się oku kręci . Szczerze mówiąc mi odpowiada, jak jest obecnie, ale nie jestem soldatem więc moja opinia się nie liczy.
chłopaki, wszystkich opinia się liczy ja jestem zdania że jest teraz okej, ale dostosuję sie do zmian, i chciałbym powrotu dobrej muzyczki
Pizdu pamiętasz moje posty z fejsbuka i poprzedniego czystkowego tematu? Tak więc takie jest moje zdanie na ten temat i będę obstawał przy swoim.

Niektóre pomysły są dobre. Warto pozamykać kilka tematów:
- Virus Texture Tutorial - ale pod warunkiem umieszczenia całego tutka w jeden post w odrębnym temacie o tutorialach, oczywiście z dodaniem w pierwszym poście odnośnika to tego o to posta.
- [ToP] Replay 'n Art - ale tak jak zaznaczyłem wcześniej: temat na repki i temat na arty. W temacie z repkami wstawiamy replaye przy okazji oceniając replay nad sobą. Temat o Artach na wolnych zasadach, pokazujemy, doradzamy i oceniamy. Stary temat zamykamy, ale bez usuwania, bo jest tam wiele ciekawych rzeczy, do których warto czasem wrócić. A wrzucenie tego do biblii sprawi tylko kolejny niepotrzebny burdel.
Tyle odnośnie zamykania.

Teraz na temat przemodelowania innych tematów:
- [ToP] Bank: przelewamy kasę ze starego banku na nowy o nazwie ToP Bank, do którego dostęp mają liderzy i ewentualnie ja, jako War Manager. Pierwszy post idzie do przeróbki, czyli zmiany nazwy klanowego banku i zmian kosmetycznych. Lista tych, którzy coś dali zostaje. Zarazem pod spodem pojawia się lista transakcji, czyli tyle poszło na turniej, tyle na globala do betów, a tyle na jakąś wojnę o kasę. Każdy przypływ i odpływ gotówki ma być zgłaszany najpierw w temacie, a później dopisywany w pierwszym poście.
- Recruitment Center: Przerabiamy pierwszy post poprzez ewentualne dostosowanie wzoru aplikacji do naszych obecnych potrzeb, podkolorowanie najważniejszych informacji, które muszą być zawarte w aplikacji i dodanie DUŻYMI LITERAMI odnośnika to RC Comments z zaznaczeniem, że aplikant właśnie tam może z nami dyskutować.
- RC Comments, tak jak wyżej ma służyć tylko i wyłącznie do oceniania aplikacji, aplikanta, zdawania raportu z testów ingame/rozmowy kwalifikacyjnej.
- General Disscusion i [ToP] Ogłoszenia: W mojej opinii najlepszą opcją będzie połączenie obecnych tematów w jeden o przykładowej nazwie "[ToP] Ogłoszenia i Ważne sprawy", gdzie prowadzić będziemy rozmowy jedynie na kwestie dotyczące życia klanu, czyli eventy, problemy etc. Wszelkie najważniejsze ogłoszenia będziemy podklejać do pierwszego posta.

Co nie ulegnie zmianie:
- Off-top, wiadomo dlaczego, ten temat musi być w takiej postaci jak jest. Dla mnie jest nietykalny.
- Blacklist: po co zmieniać coś, co dobrze funkcjonuje? Jest okej, a czarna lista obchodzi i tak tylko nas. Pierwszy post jest czytelny, więc nie widzę powodu do zmian.

Lista tematów, które proponuję dodać:
- [ToP] Clan Wars - Oczywiste, o co chodzi. Piszemy TYLKO o Clan Warach, czyli ogłaszamy, że ktoś jest na takowego chętny, umawiamy się między sobą na nie, wrzucamy wyniki z Clan Warów.
- [ToP] Tutorials - jak było pisane. Ktoś zrobi tutorial? Wrzuca tu, a link do posta podklejamy w pierwszym poście tematu. Bez żadnych komentarzy, ot gotowe tutorialne.
- [ToP] Show Yourself - lekko offtopowy temat, wrzucamy swoje zdjęcia i komentujemy.
- Szybkie pytania i problemy z grą - Masz jakiś problem? Czegoś nie wiesz? Pytasz tutaj. Będzie czytelniej, jeśli komuś powtórzy się problem znajdzie rozwiązanie od razu.
Last edited by Lehto; Jun 9, 2014 at 12:08 AM.
Undetto
Mi trochę brakuje takiego spamu, typu skojarzenia, pochwalcie się, albo jakieś suchary tygodnia, można by też ruszyć z eventami
Virus Detected
Panowie, jeśli ktoś ma facebooka i jest w naszej grupie, może wszystko sprawdzić.
A jeśli nie, to najważniejsze rzeczy były wrzucone w temacie Czystki i regulamin.

@Lehto, ok, to akurat pamiętam, więc sobie odkopię.

Czekamy jeszcze chyba na Sorka, bo Norberta zdanie znam.

Co do tych, którzy już napisali - wystarczy, że edytujecie, bo i tak sprawdzam cały wątek.
ToP Fighter!
Try to beat my MINIBASH CHALLENGE!
Moje zdanie też znasz, pisałem je i tu, i na FB (chat też), ale mogę tu powklejać później cytaty coby każdy je znał

1. Forum na pewno da się przywrócić, skoro nawet ja wpadłem na pomysł jak to zrobić, chociaż nie ukrywam że na pewno nie co do posta.

2. Na chuj znowu wszystko wypierdalać, i tworzyć nowe identyczne tematy? No kurwa, one już istnieją, więc niech zostaną.

3. Tutek Virka, i inne tutoriale - Osobny temat. Jeden post, jeden tutorial. Pierwszy post to linkowanie do pozostałych postów zawartych w temacie - tak, żeby można było szybko znaleźć ten, który nas interesuje.

4. Repki i arty - żadne cholerne linkowanie, bo to jeszcze gorszy pomysł niż był z czystką forum. Dlaczego? załóżmy że robię teksturę heada którą wrzucam - super, podlinkowałeś już pierwszy post, po 15 minutach odświeżam swój head, bo zmieniłem włosy - brawo, masz robotę od nowa.
Zarówno repki jak i arty powinny zostać, ale jako dwa osobne tematy, obecny zaś ZAMKNĄĆ a nie usuwać.

5. General discussion i Off-top to dwa osobne tematy, i żadne połączenie nie wchodzi w grę - to tak jakbyś chciał szpilki z glanami połączyć - nie i już. No kurwa. Po to jest GD żeby nie było tam wszystkiego jak w Off-topie.

6. Wubi? co to kurwa jest Wubi? Ten topic o nieaktywnościach? jeśli tak, to zostaje.

7. Bank - żaden kurwa reset. Jedynie remake, do tego najlepiej z nowym kontem nie InEp tylko "ToP-Bank". A lista osób które wpłaciły kasę zostaje bez zmian, i dopisywać do niej nowe osoby które wpłacają.

8. Ogłoszenia - to ogłoszenia, nie "Hej, jestem liderem (wiem że mnie nie znacie bo nie było mnie 5 lat) i chciałem powiedzieć cześć... no to cześć! (znowu spadam, teraz na 3 lata)". Tak się składa, że każdy z nas ma czasem coś ważnego do ogłoszenia, co nie koniecznie nadaje się na GD, a w Off-topie zaginie po 15 minutach.

9. Blacklist przez pm... jaja sobie robisz? może jeszcze ten temat też zostanie wyjebany i powstanie identyczny, co? BL to BL, tyle.
Nick, pod nim w spoilerze dlaczego, i post osoby która zaproponowała dodanie go do BL można już wyrzucić (po omówieniu jakimś)
Poza tym - "będę prowadził"? Nie zapominaj, że masz taki sam problem jak ja - przerost ambicji nad chęciami/możliwościami.

10. "Rc zalicza restart, ale będą w nim tylko i wyłącznie aplikacje." - taaa, a królowa angielska jebnie sobie czerwonego irokeza, mhm.
Rc comments, to w pewnym sensie dobry pomysł, niestety tylko w pewnym...
Gracz Xyz właśnie złożył podanie o przyjęcie go do klanu, ale nie dodał repków - trzeba napisać mu o tym, by je dodał. Napiszesz mu o tym w RC Comments? na pewno zauważy.
Jeśli RC-C ma rzeczywiście funkcjonować, i to w miarę poprawnie, to jego istnienie powinno być wyraźnie zaznaczone w RC.
Stary RC proponuję ZAMKNĄĆ nie usuwać, skoro ma powstać nowy, bo to raczej masz na myśli poprzez "reset"

11. Offtopic znika i pojawia się od nowa - Bez obrazy, ale bardzo bolało jak przyjebałeś w szafkę nad łóżkiem?
Na kiego chuja chcesz wypierdalać 10k postów tylko po to, by postawić identyczny temat? tylko po to, żeby patrzeć jak od nowa powstają walki o post 1k? Bo jeśli myślisz, że ich nie będzie to chyba Cię pierdoli.
Off-topic to SPAM i tak powinno zostać, w czasach nie jednego kryzysu wiara pisała przecież tylko tam, i tylko po tym było widać że ten klan istnieje. Jak zobaczę że wjebało temat off-topu to już nawet skrót do gry będę mógł wyjebać do kosza.

12. Po prostu chodzi mi o symbolikę tych czystek i swojego rodzaju restart. - Symboliką tych czystek chyba w sposób wybitny jest biblia, która niektórych... cóż, zepsuty malakser i dwie poduszki zamiast starego ładnego pokoju. (ja mam takie samo zdanie).

13. Jak da się zauważyć z postów, pewna część rodzinki mająca tu dostęp (niekompletnej rodzinki, bo przecież omawiając tak ważne sprawy tu, zdajemy się mieć wyjebane na tą część rodzinki, która dostępu tu nie ma) ma raczej w mniejszy czy większy sposób wyjebane na to, czy ten klan, i czy wgl. forum istnieje, skoro szkoda im czasu na to, by się choć minimalnie rozpisać, lub by w ogóle napisać.

Czasu miewam całkiem dużo, więc jeśli zajdzie potrzeba wykonania przeróbek jakiegoś tematu czy opracowania pierwszego posta w nowym temacie to chętnie się tym zajmę. Jednak tylko tym, bo nie mam praw moderatora,

@up to samo dotyczy mnie

Wszystkie tematy powinniśmy mieć po polsku, z wyjątkiem tych, które określamy jako oficjalne (z prefixem "[ToP]") - one powinny mieć angielskie nazwy

Do tego można dodać jeszcze to wyłuskiwanie postów z Biblii, o którym gadaliśmy na czacie

//Wydawało mi się, że więcej tego było
Last edited by Soreu; Jun 9, 2014 at 06:16 PM.
@Sorek/Lehto, miło byłoby, gdybyście to powklejali, bo nie jestem pewien, czy czegoś nie przeoczę.
ToP Fighter!
Try to beat my MINIBASH CHALLENGE!
Moim zdaniem, bo nie wiem czy to pisałem czy nie [zamotanie pozdro], ale jak ktoś ma coś istotnego do powiedzenia to może założyć temat i po sprawie po prostu zamykamy, żeby kmenek odkopów nie robił xd

No i nie przeginać ze spamem, jedyne miejsce na bezsensowne posty to offtop
WHOOOOOOOOOOOOOOOO